Gaziantep Aile Hekimliği Derneği GAHD
Aile Hekimliği Ücret Yönetmeliği
Gruplandırma İşlemleri
Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliği
TSM Yönetmeliği Yayınlandı
SOBA ZEHİRLENMESİ PDF Print E-mail

Gaziantep Aile Hekimliği Derneği yeni bir projeye daha imzasını atmaktadır. Amacımız halkımızın sağlığını korumak ve nitelikli hale getirmekle birlikte bilgilendirmek ve eğitmektir.

 
Bilindiği üzere, kış aylarında görsel ve yazılı basında karbon monoksit gazı zehirlenmeleriyle ve buna bağlı can kayıplarıyla ilgili haberlere sıklıkla rastlamaktayız.
 
         Karbon monoksit gazı zehirlenmelerinin yani özellikle soba ve şofben zehirlenmelerinin en aza indirgenmesine katkı sağlamak amacı ile derneğimizce bu konuyu ele alan bilgi notları ve elektronik afiş hazırlanmıştır.
 
 
Bu projemizde de siz hekimlerimizin gücünü yanımızda hissetmek istiyoruz. Siz meslektaşlarımızdan ricamız, duyarlılığınıza sığınaraktan, bu elektronik afişten çıktı alarak poliklinik odanızın girişine, panolara veya sizlerin uygun göreceği ve vatandaşlarımıza rahat ulaşabilecek bir yere asmanız. Böylece tüm hekimler olarak bizlerden hizmet alan her bireye bu mesajımızı ulaştırabileceğiz. Ayrıca insanlarımıza konu hakkında bilgi ve eğitim vererek sürece katkı sağlamış olacağız.
 
Umarım kış ayları başlarken soba ve şofben zehirlenmeleri hiç başlamasın! Bu tip kazaların verilecek eğitim ve bilgilendirmelerle önlenebilir olduğunu unutmamak gerekir.
 
Konuyla ilgili olarak hazırlanan elektronik afişe ve bilgi notlarına Gaziantep Aile Hekimliği Derneği’nin www.gahd.org.tr adresindeki “Dökümanlar” bölümünden ulaşabilirsiniz.
 
Bu zamana kadar derneğimize verdiğiniz ve ayrıca projemize vereceğiniz desteklerinizden dolayı teşekkür ederim. Saygılarımla.
 
         
Dr. G. Serdar TOLAY
Gaziantep Aile Hekimliği Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı


SON YAZILARI

EMPATİ Nisan 17 Aile Hekimliği Kamuoyuna Bilgi Amaçlı Duyurulur Gaziantep in Kurtuluşu ASM Kiraları Sizi Gidi DEVEKUŞLARI Yetti Artık 2 YETTİ ARTIK Aşırı sıcaklara dikkat