Gaziantep Aile Hekimliği Derneği GAHD
Aile Hekimliği Ücret Yönetmeliği
İl Sağlık Müdürü Ziyareti
Gruplandırma İşlemleri
Yeni yıl mesajı
Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliği
Toz kaldırdı diye ambulansa saldırdılar PDF Print E-mail

Toz kaldırdı diye ambulansa saldırdılar Van'da, içinde hasta bulunan ambulansı toz çıkardığı iddiasıyla durduran saldırganlar, 2 acil tıp teknisyenini darp etti

Çaldıran Devlet Hastanesi 112 Acil Sağlık Hizmetleri biriminde görev yapan Levent Erol ve Süleyman İnan, gece geç saatlerde solunum yetmezliği bulunan bir bebeği ambulansla Van'a getirmek için hastaneden ayrıldı.

 

TOZ KALDIRDI DAYAĞI

 

Ambulans'ın hastaneden ayrılmasından kısa süre sonra 'toz çıkardığı' iddiasıyla aracı durduran ve kimlikleri henüz tespit edilemeyen bazı kişiler, sürücü Erol ile İnan'ı araçtan indirdi.

 

Sağlık çalışanlarını darp eden zanlılar, ambulansa da zarar verdi.

 

Çevredeki vatandaşların olaya müdahale etmesiyle zanlılar olay yerinden uzaklaştırıldı.

 

Sağlık görevlileri de ambulansa binerek hasta bebeği Van Bölge ve Eğitim Hastanesi'ne ulaştırdı.

 

DARP RAPORU ALDILAR

 

Sol gözünde morarma ve şişme oluşan sağlık görevlilerisi Levent Erol ise İpekyolu Devlet Hastanesi'ne giderek muayene oldu ve darp raporu aldı.

 

Olayın duyulması üzerine hastaneye giden İl Sağlık Müdürü Bilal Acar, acil tıp teknisyenlerine 'geçmiş olsun' dileğinde bulunarak konuyla ilgili hukuki sürecin başlatılacağını söyledi.

 

Acar, olayla ilgili kamu davası açacaklarını ve konunun takipçisi olacaklarını belirterek ''Avukatımız olayın hemen ardından konuya müdahil oldu. Saldırının net olarak sebebi belli değil ama ambulansın geçerken toz çıkardığı gibi çok anlamsız nedenler var. Konuyu araştırıyoruz.'' dedi
Haberin Ekleri: