Gaziantep Aile Hekimliği Derneği GAHD
Aile Hekimliği Ücret Yönetmeliği
Gruplandırma İşlemleri
Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliği
TSM Yönetmeliği Yayınlandı
Sağlık 3 e bölününce Aksoy Merkezde PDF Print E-mail

Sağlık 3 e bölününce Aksoy Merkezde Sağlık Bakanı Akdağ, İl Sağlık Müdürlüklerini 3 parçaya böldürdü

 

 

 

  Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Bakanlığın yeni yapılandırma çalışmalarını hızlandırdı. Bu yapılandırmalara göre İl Sağlık Müdürlükleri de üçe bölündü. Bu bölünme sonunda ilk adım, Valilik kapsamında İl Müdürlükleri kurulacak. Ayrıca, hastaneleri de yöneten Genel Sekreterlik olacak. Böylece, mevcut Sağlık Müdürü Doktor Yemliha Aksoy'da bu yeni yapılandırmadan dolayı Ankara Merkez Kadrosu'na alındı. 

 Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Bakanlığın yeni yapılandırma çalışmalarını hızlandırdı. Bu yapılandırmalara göre İl Sağlık Müdürlükleri de üçe bölündü. Bu bölünme sonunda ilk adım, Valilik kapsamında İl Müdürlükleri kurulacak. Ayrıca, hastaneleri de yöneten Genel Sekreterlik olacak. Böylece, mevcut Sağlık Müdürü Doktor Yemliha Aksoy'da bu yeni yapılandırmadan dolayı Ankara Merkez Kadrosu'na alındı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, yeni yapılandırmadan sonra Doktor Yemliha Aksoy'u tekrar göreve atayıp atamayacağı konusunda ne yapacağı henüz belirsiz olduğu söyleniyor. 


 

 BAKANLIK İL MÜDÜRLÜĞÜNÜ 3'E BÖLDÜ

 


 Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Bakanlıktaki yeni yapılandırmayı il Müdürlüklerine yansıttı. Bundan böyle Sağlık Müdürlüğü, ilk Adım Birimi Müdürlüğü, Valiliğe bağlı İl Sağlık Müdürlüğü ve Hastaneleri Yöneten Genel Sekreterlik birimlerinden oluştu. 

 

 AKSOY NE OLDU?

 

 Sağlık Bakanlığı, İl Sağlık Müdürlüklerini yeni yapılandırmadan dolayı Merkeze aldı. Türkiye'nin 81 İl Sağlık Müdürlükleri Ankara Sağlık Bakanlığı kadrosuna alınırken, Gaziantep İl Sağlık Müdürü Doktor Yemliha Aksoy'da aynı kapsamdan Merkeze atanmış oldu. 

 

 TEKRAR ATANABİLECEK Mİ?

 

 Yaklaşık 1 yıldan beri Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğünü vekaleten yürüten Yemliha Aksoy'un yeni yapılandırmadan dolayı kurulan 3 müdürlükten hangisine atanacağı henüz belli olmadı. Aksoy'la ilgili kararı Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın vereceği ileri sürüldü. 

 

 GENEL SEKRETERLİK NE YAPACAK?

 

 İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde kurulacak olan Genel Sekreterlik kadrosu Gaziantep'teki mevcut Kamu hastanelerini yönetecek. Genel Sekreterliğe de henüz kimin atanacağı konusunda herhangi bir ismin belli olmadığı ifade edildi. 

 

 İLK ADIM NE İŞ YAPIYOR?

 

 Sağlık Müdürlüğü bünyesinde kurulması planlanan İlk Adım Müdürlüğü genellikle Aile Hekimliği ve Sağlık Ocakları gibi işleri yönlendireceği belirtildi. 

 

 

 VALİ'NİN MEMURU

 

 İl Sağlık Müdürlüğü'de yeni yapılandırmaya göre, Vali'nin memuru olarak görev yapacak. Genellikle personel atamalarına bakacağı bildirildi. 


 OLAY HABERHaberin Ekleri: