Gaziantep Aile Hekimliği Derneği GAHD
Aile Hekimliği Ücret Yönetmeliği
Gruplandırma İşlemleri
Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliği
TSM Yönetmeliği Yayınlandı
Canan Karatay Açıklaması PDF Print E-mail

Canan Karatay Açıklaması Canan Karatay'dan meslekten men edildi iddiasına yanıt geldiCanan Karatay '15 gün süreyle meslekten men edildi' iddiasına yanıt verdi: Yayınlayan tüm kurumlar için hukuki ve cezai işlem başlatacağım.


 

Prof. Dr. Canan Karatay’dan 15 gün süre ile meslekten men edildiği iddiasına sert yanıt geldi. Konu hakkında yargı sürecinin devam ettiğini ve kesinleşmiş bir karar olmadığını ileten Prof. Dr. Karatay,


"Şu an şehir dışında olduğum için sizlere sözlü açıklama yapamıyorum, yazılı olarak açıklamamı sunuyorum…" diyerek, şunları söyledi:


"30 Temmuz Perşembe günü Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği’nin (http://www.tjod.org/) internet sitesinde yer alan Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği’nin İstanbul Tabip Odası’na müracaatı sonrasında Prof. Dr. Canan Karatay’ın 15 gün süreyle meslekten men cezası kararına varılmıştır. Detaylar ilerleyen zamanlarda paylaşılacaktır...” duyurusu, bu basın açıklamasını yapmamı zorunlu kılmıştır.


İstanbul Tabip Odası, bugün (31.07.2015) bu haberi yalanlamış, kendilerine yaptığı şikâyetin henüz karara bağlanmadığını bildirmişlerdir.  Ayrıca Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği’nin Kasım 2014 döneminde şahsım adına savcılığa yaptıkları suç duyurusunun takipsizlikle sonuçlandığını da bu vesile ile bildirmek isterim.


Şahsımı ve mesleki kariyerimi hedef alarak yapılan, halkı tedirginliğe sürükleyen yalan haberler için avukatım aracılığı ile haberi yapan ve gerçekliğini araştırmadan yayınlayan tüm kurumlar için hukuki ve cezai işlemleri başlatacağım."


 Haberin Ekleri: