Gaziantep Aile Hekimliği Derneği GAHD
Aile Hekimliği Ücret Yönetmeliği
Gruplandırma İşlemleri
Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliği
TSM Yönetmeliği Yayınlandı
Kırşehir İl Sağlık Müdürü Dr Sadettin Doğangün PDF Print E-mail

Kırşehir İl Sağlık Müdürü Dr Sadettin Doğangün Kırşehir'de 100 Hastadan 30'u Aile Hekiminden Yararlanıyor

Kırşehir Sağlık İl Müdürü Dr. Sadettin Doğangün, her türlü rahatsızlıkta hastaneye başvuran vatandaşlardan öncelikli olarak aile hekimlerine başvurmalarını istedi.

Doğangün, yaptığı açıklamada, en ufak rahatsızlıkta bile hastaneye başvurulmasıyla yoğunluğun arttığını, vatandaşların Kırşehir'de 2008 yılında uygulanmaya başlanan Aile Hekimliği Uygulaması'ndan yararlanmaları gerektiğini dile getirerek, vatandaşlara aile hekiminden yararlanmaları çağrısında bulundu.

Doğangün, hastaların yüzde 30'unun aile hekimine başvurduğunu ve bu oranın istenilen düzeyde olmadığını söyledi.

Aile hekimliği
sisteminin oturduğunu, ancak vatandaşların ilgisinin yeterli düzeyde olmadığını dile getirerek, hastaların büyük bölümünün öncelikle aile hekimine başvurmasını istediklerini, en ufak rahatsızlıkta bile hastaneye gelinmesinin daha önemli ve acil rahatsızlığı olanların uzun süre bekleyerek tedavi süreçlerinin uzamasına neden olduğunu belirten Doğangün, vatandaşların katkı payı vermemek için Acil Servis'e başvurduğunu, ancak Sosyal Güvenlik Kurumu'nun yaralanma, trafik kazası dışında Acil Servis'e başvuran kişilerden de katkı payı alınması noktasında çalışma yaptığını kaydetti.

Aile hekiminden memnun olmayanların istedikleri hekimle değişiklik yapabileceğini de ifade eden Doğangün, Sağlık Bakanlığı'nın da bu konuda tedbir aldığını ve öncelikle aile hekiminin tercih edilmesini istediklerini belirtti.


 Haberin Ekleri: