Gaziantep Aile Hekimliği Derneği GAHD
Aile Hekimliği Ücret Yönetmeliği
İl Sağlık Müdürü Ziyareti
Gruplandırma İşlemleri
Yeni yıl mesajı
Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliği
ANTAHED Şiddeti Kınadı PDF Print E-mail

ANTAHED Şiddeti Kınadı Antalya Aile Hekimleri Derneği, Manavgat Devlet Hastanesindeki sağlık çalışanlarına saldırı sonrası basın açıklaması.

 
 
BASIN ve KAMUOYUNA...
 
 
Antalya Aile Hekimleri Derneği Yönetim Kurulu olarak tek amacı insanlara ellerinden geldiğince hizmet etmek olan cefakar sağlık çalışanlarına uygulanan şiddeti esefle kınıyoruz.
 
 
17 Ağustos 2013 tarihinde ilimiz Manavgat Devlet Hastanesi’nde meydana gelen ve artık ne yazık ki haber bültenlerinde bile çok fazla önemsenmemeye başlayarak neredeyse magazin haberleri ile birlikte duyurulan şiddet olayına maruz kalan değerli meslektaşımız Dr. Ali NAR ve Paramedik Mehmet Ender AYGÖR’e geçmiş olsun diyor ve yalnız olmadıklarını bilmelerini istiyoruz. ...
 
 
Hiç kimsenin mecbur kalmadıkça gitmek istemediği sağlık tesislerinde 7 gün 24 saat halkımıza en kaliteli sağlık hizmetini vermeye çalışan meslektaşlarımıza yönelmiş olan şiddetin ancak daha ağır yaptırımlar içeren yasal düzenlemelerle önlenebileceği inancındayız. Bu noktada, Sağlıkta Şiddet Yasası’nın bir an önce meclisimizden geçirilmesini bekliyoruz.
 
 
Kendilerine şiddet uygulayan insanlara da hiçbir ayrım gözetmeden aynı şefkatle hizmet edeceklerine emin olduğumuz arkadaşlarımıza tekrar geçmiş olsun derken, halkımızın sağlık hizmeti alma hakkını sekteye uğratan bu kişilere Yüce Türk Adaleti’nin hak ettikleri cezaları vereceğine inancımız tamdır.
 
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
 
 
 
ANTALYA AİLE HEKİMLERİ DERNEĞİ
YÖNETİM KURULU
Haberin Ekleri: