Gaziantep Aile Hekimliği Derneği GAHD
Aile Hekimliği Ücret Yönetmeliği
Gruplandırma İşlemleri
Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliği
TSM Yönetmeliği Yayınlandı
AHEF GAHD Etkinliği PDF Print E-mail

AHEF GAHD Etkinliği Aile hekimlerinin en büyük çatı örgütü AHEF’in Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat GİRGİNER, aile hekimliği uygulaması ile ilgili yakın gelecekteki beklenen gelişmelerden bahsetti

AHEF Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat GİRGİNER, AHEF-GAHD Gaziantep Aile Hekimliği Derneği tarafından organize edilen Türkiye’de aile hekimliğinin geleceği konulu toplantı için Gaziantep’teydi.

 

Gaziantep Dedeman otelinde organize edilen etkinlik beklenilenden fazla ilgi gördü.
 
 
Toplantıya; Dr. Murat GİRGİNER’le birlikte,
Gaziantep Halk Sağlığı Müdürlüğü Müdür Yardımcıları Dr. Caner ÖZKAPLAN, Dr. Hüseyin UZ, Mehmet UZUNASLAN, Şube Müdürü NECİP BİLİCİ,
Şahinbey TSM Sorumlu Hekimi Dr. Oktay GEÇER,
Şehitkamil TSM Sorumlu Hekimi Dr. İ. Hakkı BÜYÜKBEŞE,
Kahramanmaraş Aile Hekimleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Lütfü TİYEKLİ,
Kilis Aile Hekimleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Gökmen ERENDOR ,
İstanbul Kardiyoloji Enstitüsünden Prof. Dr. Vedat SANSOY katıldı.
 
GSK firmasının koşulsuz katkılarıyla organize edilen etkinlik, canlı fasıl müziği eşliğinde yemek ile devam etti.
 
 
 
GAHD Gaziantep Aile Hekimliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. G. Serdar TOLAY açılış konuşması ve kısaca derneğin geçmişten bugüne faaliyetlerinden bahsetmesi sonrası sözü Dr. Murat GİRGİNER’ e verdi.
AHEF’in misyonunu ve vizyonunu anlatan açıklamasıyla, kurumsal yapının önemini ortaya koymasıyla, sıcakkanlı, samimi, dürüst ifadeleriyle ve duruşuyla Gaziantep Aile Hekimlerinin gönlünü fetheden, ikinci ailemiz diye tabir edebileceğimiz aile hekimlerinin en büyük çatı örgütü AHEF’in Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat GİRGİNER, aile hekimliği uygulaması ile ilgili yakın gelecekteki beklenen gelişmelerden bahsetti.
 
 
Yaklaşık 2 saat süren bilimsel etkinliğe katılan aile hekimleri, devamında yemekte AHEF Yönetim Kurulu Başkanı’na sorularını sormaya devam ettiler.
Bilimsel konuların ikincisi Hipertansiyon tedavisinde yeni yaklaşımlar konusu ile İstanbul’dan GAHD ‘ın davetlisi olarak etkinliğe katılan Prof. Dr. Vedat SANSOY tarafından anlatıldı. İlgi çeken konu aile hekimlerinden tam not aldı.
 
 
Haftanın son günü olmasına rağmen, mesai sonrası olan etkinliğe katılıp, GAHD kuruluşundan bugüne dek birlik beraberlik içinde hareket eden, Gaziantep’te görev yapan tüm aile hekimleri, gücünü, hoşgörülülüğünü, mozaik yapılarını, tek gayelerinin daha iyi bir aile hekimliği uygulaması olduğunu bir kez daha gösterdiler.
 
 
Kilis Aile Hekimleri Derneği AHEF’e üye olan en son dernekti. Etkinliğe katılan Kilis Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Gökmen ERENDOR’a AHEF rozeti takan Dr. Murat GİRGİNER, Kilis Aile Hekimleri Derneği’nin katılmasıyla daha da güçlendiklerini belirterek, emeklerinden ve özverili çalışmalarından dolayı Dr. Gökmen ERENDOR’ a teşekkür etti.
 
 
Davetliler arasında olmasına rağmen planda olmayan bir görev dolayısıyla etkinliğe katılamayan Gaziantep Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Mustafa TANRIVERDİ adına Halk Sağlığı Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Dr. Caner ÖZKAPLAN’ a günün anısına plaket takdim edildi.
 
 
Etkinlik davetlileri arasında Gaziantep Aile hekimleri tarafından sevilen sayılan, Gaziantep’teki aile hekimliği uygulamasının sıkıntılarının aşılmasında çok büyük emekleri olan, Şehitkamil TSM Sorumlu Hekimi Dr. İ. Hakkı BÜYÜKBEŞE de vardı. İlçe Sağlık Müdürlüğü görevine atanmasından dolayı, yaptıkları hizmetler, aile hekimlerine verdiği katkılar dolayısı ile Gaziantep’te görev yapan aile hekimleri adına, GAHD Gaziantep Aile Hekimliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. G. Serdar TOLAY tarafından kendisine teşekkür plaketi takdim edildi.
 
Katkıları için ve Prof. Dr. Vedat SANSOY’ a ve GSK Firma yetkililerine günün anısına plaket takdim edildi.
 
GAHD GAZİANTEP Aile Hekimliği Derneği etkinlik komisyonu, organizasyonun her anında olmak, hiç bir aksaklığa mahal vermemek adına çok çalıştılar.
 
gahd.org.tr ekibi olarak GAHD Gaziantep Aile Hekimliği Derneği yönetim kurulu başkanı Dr. G. Serdar TOLAY nezdinde, GAHD Etkinlik Komisyonu üyelerini başarılarından dolayı kutluyor, ellerine sağlık diyoruz.
 
GAHD Gaziantep Aile Hekimliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. G.Serdar TOLAY'ın teşekkür mesajı için BURAYA TIKLAYINIZ


 Haberin Ekleri: